Eucharystia

Posłani w pokoju Chrystusa

Parafia Rzymskokatolicka p.w.

św. Marcina z Tours w Grążawach

87-321 Bartniczka, Grążawy 47
- tel. 56 493 65 64 - kom. 505 057 314 - grazawy@diecezja-torun.pl

numer konta bankowego: 37 9484 1150 2213 1300 5379 0001

Intencje

17 maja, piątek
17.30         RÓŻANIEC: św. Pio (męska: Świerczynki i Bartniczka)
18.00     Msza św. zbiorowa-wotywna o św. Janie Pawle II
18.45     za śp. Kunegundę Dowejko w 29 r.ś.

18 maja, sobota (ks. Marek Januszewski, Radoszki)
9.00      za śp. Czesława, Kingę Klusiewicz i zmarłych z rodziny Wojciechowskich
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Henryka Suchockiego

19 maja, Niedziela Zesłania Ducha Świętego
8.00      rezerwacja
9.30           KORONKA: św. Pio (męska: Świerczynki i Bartniczka)
11.30     za śp. Jana Zielazińskiego z okazji urodzin
                 CHRZEST: Helena Jaworska

20 maja, poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła
9.00      za śp. Monikę, Maksymiliana Szymańskich
17.30         RÓŻANIEC: św. Genowefy (Grążawy)
18.00     za śp. Stefanię, Józefa Licznerskich, Mariana Dycha

21 maja, wtorek
18.00     za śp. Jana, Józefa, Elżbietę Milewskich
18.45     za śp. Scholastykę, Jana Biegańskich i zmarłych z rodziny

22 maja, środa, św. Rity z Casi
18.00     w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Dla całej rodziny
19.00     w intencji Róży Różańcowej św. Rity (spotkanie w Kawiarence)    

23 maja, czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
18.00     za śp. Grzegorza Banz (po pogrzebowa)

24 maja, piątek NMP Wspomożycielki Wiernych
18.00     za śp. Marię Kusińską w r.ś. i z okazji urodzin
18.45     za śp. Iwonę Długińską w 5 r.ś.

25 maja, sobota
9.00      za śp. Marię Świtkowską i Martę Kalczyńską z okazji dnia matki
16.30     18 urodziny Karoliny
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. rodz. Stanisława, Wincentynę Bartnickich, zm. braci i bratowe

26 maja, Niedziela Trójcy Przenajświętszej
8.00      za śp. Martę i Konrada Łęgowskich
9.30           KORONKA: św. Genowefy (Grążawy)
9.45      za śp. rodziców Wołyńskich i braci
11.30     I Komunia Święta
18.00     za śp. Ryszarda Kucińskiego, dziadków Kucińskich i Pryl

27 maja, poniedziałek
17.30         RÓŻANIEC: św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Świerczynki)
18.00     za śp. Franciszka Jagielskiego, braci, bratowe, szwagra i siostrę
18.45     za śp. Genowefę, Józefa, Andrzeja Rybińskich

28 maja, wtorek
18.00     za śp. Mariannę, Franciszka, Zygmunta Szutkowskich
18.45     za śp. Rositę, Feliksa, Elżbietę, Bogusława Pepłowskich, Ryszarda Przybyckiego

29 maja, środa, św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
17.00     za śp. Genowefę w 18 r.ś., Kazimierza i braci Ratkiewicz
18.00 (Wigilia Bożego Ciała) za śp. Mieczysława Piekarskiego w 6 r.ś.

30 maja, czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

8.00      za śp. Genowefę (20 r.ś.), Stanisława, Jana, Kazimierza, Jerzego Brzeszkiewicz i zmarłych z rodziny Gawrońskich i Piórkowskich
9.45           KORONKA: św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Świerczynki)
10.00     SUMA: w intencji parafii
16.00     ŚLUB: za śp. Jagodę Guth i Dariusza Barda

31 maja, piątek, święto Nawiedzenia NMP
9.00      40 urodziny Łukasza
18.00     18 rocznica ślubu Katarzyny i Pawła – Dziękczynna z prośbą o dary Ducha Świętego dla całej rodziny
19.00     Msza św. Zbiorowa za zmarłych

1 czerwca, sobota, św. Justyna męczennika
9.00      za śp. Stefana Kiczyńskiego i rodziców, Alicję, Jana, Bogdana, Janusza Jarosz
16.00     ŚLUB: Iwona Lichnerowicz i Leszek Stasiewski
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Adama Kucharskiego z okazji dnia dziecka

2 czerwca, IX Niedziela Zwykła
8.00      SUMA: w intencji parafii
9.30           KORONKA: bł. Marii Karłowskiej (Łaszewo)
9.45      za śp. Teresę, Zbigniewa Bogackich, rodziców Bogackich i Gruss
11.30     za sp. Cecylię, Jana Okońskich i zmarłych z rodziny

3 czerwca, poniedziałek, św. Karola Lwangi i Towarzyszy (ks. Marek - Radoszki)
17.30         RÓŻANIEC: bł. Marii Karłowskiej (Łaszewo)
18.00     za śp. Tomasza Krajnik
18.45     rezerwacja

4 czerwca, wtorek
18.00     rocznica I Komunii Świętej
19.00     za śp. Adama Kucharskiego (od dzieci)

5 czerwca, środa, wspomnienie św. Bonifacego
17.00     za śp. Jerzego Sobierajskiego (po pogrzebowa)
18.00     za śp. Edwarda Dannes
19.00     w intencji Róży Różańcowej bł. Marii Karłowskiej (spotkanie w kawiarence)

6 czerwca, czwartek
17.00     za śp. Wiesława Lewandowskiego (po pogrzebowa)
18.00     w intencji powołań

7 czerwca, piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
9.00      o Boże błogosławieństwo w małżeństwie Grażyny i Krzysztofa i w rodzinach dzieci
18.00     za śp. Marka, Elżbietę, Henryka Kalinowskich i wnuczkę Wiktorię
19.00     w intencji Ojczyzny

8 czerwca, sobota, Niepokalanego Serca NMP
9.00      za śp. rodziców Cichockich i brata
16.30     z okazji 45 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
18.00 (Msza św. niedzielna) 8 rocznica ślubu Elżbiety i Krzysztofa

9 czerwca, 10 Niedziela Zwykła (kolekta remontowo-inwestycyjna)
8.00      za śp. Jerzego (5 r.ś.), Genowefę, Kazimierza, Stanisława, Jana Brzeszkiewicz i zmarłych z rodzin Gawrońskich i Piórkowskich
9.30           KORONKA: św. Jana Pawła II (męska: Łaszewo)
9.45      SUMA: w intencji parafii
11.30     za zmarłych z rodzin Wołyńskich i Kozickich